گروه وطن‌زرین در سال 1369 با هدف مدیریت و  پشتیبانی از عملیات شرکت‌های زیر مجموعه تأسیس شد. در واقع این گروه با نام گروه صنعتی پلیمر بوشهر فعالیت خود را شروع کرد و به دلیل تغییر در ماهیت  کسب و کارهای مورد نظر، اسم خود را از سال 99 به وطن‌زرین که از نام بنیان گذاران بزرگ گروه نشأت می‌گیرد تغییر داد.

گروه وطن‌زرین در حال حاضر بیش از 25 مجموعه تولیدی و بازرگانی فعال دارد که تنوع زیادی از محصولات و خدمات را در بخش‌های مختلف کسب و کار شامل می‌شود و این محصولات و خدمات را با برندهای مختلف و متنوعی به مخاطبین خود عرضه میکند.

 

 

ارکان راهبردی

فلسفه وجودی ما، از تفکر بنیان گذاران کسب و کار برگرفته شده و هدایتگر ما در مسـیر بی‌پایان موفقیت است. عصـاره ایـن تفکـر در ارکان زیر خلاصـه شـده است.

چشم انداز

ساختن کسب و کار جهانی و برندهای جهانی، با تعهد به کیفیت در همه جنبه‌ها، حمایت از زمینی پایدار و توانمندسازی جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم.

اهداف راهبردی

جهانی سازی کسـب و کار کیفیت در همه جنبه‌ها حمایت از توسعه پایدار تـوانمندسازی جامعه

تعهد ما به ارزش ها

ارزش‌هایی که ما در مسیر کسـب و کار خود به آن متعهدیـم زیربنـای آینده‌ای

 اسـت کـه بـرای خود خواهیم ساخت.

– ما به هرآنچه در اطراف ماست و چگونه بهتر کردن آن علاقه‌مندیم.
– ما برای انجام کارهای بزرگ به هم انگیزه می‌دهیم.
– ما به اصول اخلاقی‌مان متعهدیم.
– ما اینجاییم تا نیازهای همکاران و مشتریانمان را برآورده کنیم.
– ما شکرگذار هرآنچه داریم هستیم.
– ما فعالانه می‌شنویم و دیگران را به گفتن تشویق می‌کنیم.
– ما به هم به عنوان یک خانواده احترام می گذاریم.
– ما آنقدر انعطاف داریم تا در زمان نیاز همدیگر را حمایت کنیم.
– همه ما یک هدف واضح داریم و برای تحقق آن می‌جنگیم.
– هدف ما این است که در هر کاری که انجام می‌دهیم با هم برنده شویم.

 

گروه وطن زرین در سـال‌های گذشـته بـا هدف بـرآورده سـازی نیازهـای روزافزون و متنـوع مخاطبـان خـود همواره تلاش کـرده تـا تنـوع قابـل قبولی را در دسته‌های کالایی مختلف ارائه کند. نتیجـه این تلاش وجود بیش از 200 نوع کالا در سبد کالایی این گروه است. برند پنبه‌ریز  نیز یکی از  شناخته شده‌ترین برندهای گروه وطن‌زرین است.

صنایع گروه وطن‌زرین

کالا های پر مصرف

• محصولات ویژه بانوان • محصولات ویژه کودکان • محصولات مراقبت دهان و دندان • محصولات مراقبت خانواده • محصولات مراقبت سلامتی • محصولات آرایشی و بهداشتی • خوراکی و نوشیدنی

اینترنت اشیا

صنعت اینترنت اشیا یکی دیگر از حوزه های فعالیت گروه است که طی سال‌های اخیر به منظور گسترش و توسعه بازار به صورت متمرکز در این بخش فعالیت می‌کند و محصولات و راهکارهای هوشمند و مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات را عرضه می‌کند.

فروش مستقیم

گروه وطن‌زرین به عنوان اولین شرکت در حوزه فروش مستقیم با رویکرد بازاریابی چند سطحی فعالیت خود را در ایران شروع کرد و در حال حاضر رتبه اول بازاریابی چند سطحی(شبکه‌ای) را در ایران دارد. در این حوزه بزرگ‌ترین شبکه فروش ایران در حال فعالیت هستند و طیف گسترده و متنوعی از محصولات در این پلتفرم عرضه میشود. محصولات آرایشی، مراقبتی- بهداشتی، خوراکی- نوشیدنی اصلی‌ترین گروه‌های محصولاتی در این گروه هستند.

آبزی پروری

صنعت آبزی پروری یکی از حوزههای مهم و استراتژیک گروه است که زنجیره کامل آبزی پروری شامل تولید انواع خوراک میگو در اندازه‌ها و ترکیبات متنوع، مزارع پرورش میگو، فرآوری آبزیان و صادرات به بازارهای هدف را در برمی‌گیرد و از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تولیدی در ایران محسوب میشود.

مسئولیت اجتماعی

در گروه وطن‌زرین ما  معتقدیم محیط زیست، میراث پدرانمان نیست بلکه امانت فرزندانمان است.

در راستای اهداف توسعه پایدار گروه وطن‌زرین و مسئولیت اجتماعی تا کنون بیش از 6000 اصله نهال در نواحی مختلف کشور کاشته است.  فعالیت‌های متعدد صورت گرفته در این راستا همچنین شامل جمع‌آوری زباله‌های سواحل خلیج فارس با کمک همکاران گروه وطن‌زرین، جمع‌آوری درب بطری‌ها برای حفاظت از محیط زیست و اهدا آن به خیریه جهت خرید ویلچر و تفکیک زباله است.

فعالیت‌های گروه وطن‌زرین در جهت اهداف توسعه پایدار محدود به حفاظت از محیط زیست نیست، در این گروه برای کاهش نابربری‌های جنسیتی نیز تلاش شده است. فعالیت‌هایی مانند در نظر گرفتن مرخصی پریود برای خانم‌های عزیز گروه، درآمد برابر بین زن ومرد و …

همچنین در حوادث مختلف طبیعی و موقعیت‌های دیگر که نیاز به کمک بوده همواره در کنار مردم عزیزمان بوده‌ایم.

مفتخریم که اعلام کنیم گروه وطن‌زرین در سال 1402 موفق شد به برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) ملحق شود. هدف از این عضویت، فعالیت در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار است.

در حال حاضر گروه وطن‌زرین، جزء زنجیره تامین کنندگان سازمان ملل محسوب می‌شود و در صورت درخواست و احتیاج سازمان ملل برای تحقق هر یک از اهداف توسعه پایدار، باعث افتخار ماست که در این راه آن‌ها را همراهی کنیم.

ارتباط با گروه وطن زرین